Uroda

Czy wiesz, że…? Pytania i odpowiedzi dotyczące mycia i pielęgnacji włosów.

Czy wiesz, że?… Szampon jest przyznaczony do oczyszcznia jedynie skóry głowy?

Dlatego przy wyborze odpowiedniego szamponu, kierujemy się typem skóry głowy, czyli jeśli mamy przetłuszczający się skalp, a włosy są suche, wybieramy szampon do włosów przetłuszczających a nie do suchych. Na długość włosów wystarczy użyć odpowiedniej odżywki i ona też oczyści je z kurzu, brudu i stylizatorów.  Albo można myć włosy tak zwaną metodą OMO. Gdzie O – nalozenie odzywki na wlosy przed myciem na sucho/mokro, M – mycie włosów szamponem, O – nalozenie odzywki/maski na umyte wlosy. Chronimy wtedy dlugosc wlosow przed szkodliwym dzialaniem szamponu. Zwlaszcza jesli myjemy tymi z sola (Sodium Chloride) i SLS/SLES. OMO czyli Odżywka-Mycie-Odżywka. Jest to świetna metoda dla włosów suchych i puszących się. Po namoczeniu włosów, na długość włosów nakladamy odżywkę w celu zabezpieczenia ich przed wysuszającym działaniem szamponu, a na skorę głowy szampon. Całość dokładnie spłukujemy i nakladamy na dlugosc wlosow ponownie odżywkę, przewaznie lepszą od pierwszej. Ale można też maskę. Pierwsze O ma za zadanie tylko ochronić wlosy przed szamponem, więc nie musi być jakaś specjalnie kupowana, ale to tylko wtedy jak juz na mokro nakladam odzywke. Pierwszym O może byc też olejowanie. Wtedy dobieramy odpowiedni olej i trzymamy na glowie min 20 minut. Wtedy olej zadziała więc tu nie można dać byle jakiego.

Czy wiesz, że?…  SLS i SleS to nie jedyne silne detergenty w skadzie szamponów?

Te detergenty kryją się również pod następującymi nazwami:
Sodium Lauryl Sulfoacetate
Sodium Myreth Sulfate
Sodium Coco-Sulfate
Ammonium Laureth Sulfate
Ammonium Lauryl Sulfate
Ethyl PEG-15 Cocamine Sulfate
Sodium Coco Sarcosinate (SCS)
Sodium C14-16 Olefin Sulfonate
Alkylbenzene Sulfonates
Dioctyl Sodium Sulfosuccinate
TEA- Dodecylbenzenesulfonate
Cocamide DEA
Sodium Laureth-5 Carboxylate
Producenci często wprowadzają klienta w błąd umieszczając hasło „delikatny” czy „łagodny” szampon na etykiecie, a skład mówi całkiem co innego np. „Łagodny Szampon z hamamelisem” czy „Szampon z aloesem”, który jest na szarym końcu składu a zaraz po wodzie ma w składzie aż dwa silne detergenty! Zatem leć sprawdź, co ma w składzie twój łagodny szampon.

Czy wiesz, że…? Włosy na długości wystarczy umyć tylko odżywką?

Ale nie byle jaką! Najlepiej, żeby ona miała w składzie Cetrimonium Chloride i żeby nie miała silikonów. Taka metoda sprawdzi się w szczególności u osób, które walczą się z suchymi włosami na długości a przetłuszczającą się skórą głowy.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najbardziej Popularny

Copyright © 2018 All rights reserved.Themetf

To Top