Rozrywki

Koreańskie dramy na wolne długie wieczory

Korea to raj na miłośniczek seriali. Prawie kazda stacja telewizyjna może pochwalić się swoimi produkcjami serialowymi, zwanymi „dramami” albo „k-dramami”. W odróżnieniu do popularnych polskich seriali, koreańskie dramy mają zamkniętą kompozycję, a sama akcja rozgrywa się w przeciągu kilkunastu odcinków. I tutaj chcemy porozmawiać o tych najlepszych dramach, z udziałem wspaniałego południowokoreańskiego aktora Lee Min Ho (koreański numer jeden), które w minionych latach podbiły i zdobyły serca wielu kobiet.

Boys over flowers (2009)

Jan Di pochdzi z biednej rodziny, prowadzącej swoją pralnię. Jednego dnia, zawożąc do szkoły dla najbogatszych dzieciaków dostawę prania, Jan Di staje sie bohaterką. Ona ratuje chłopaka, który chciał popełnić samobójstwo, dlatego, że był przesladowany przez F4. F4 – to czterech przystojnych chłopaków, pochdzacych z najbogatszych rodzin w Korei Południowej. Rodają oni czerwone kartki uczniom, których chcą pozbyc sie ze swojej szkoły. I uczeń, po otrzymaniu takiej kartki, staje się prześladowany ze strony wszystkich uczniów. By uciszyć chaos wokól szkoły i F4, włascicielka szkoły i matka lidera F4 Jun Pyo, postaniawia przyjąć bohaterkę Jan Di do szkoły. Zaraz po podjęciu nauki w nowej szkole Jan Di naraża się na przesladowania ze strony lidera Jun Pyo. Ale dzieki swej sile i uporowi, dziewczyna nie daje siebie złamać. Od samego początku przyjazny do niej jest jeden z F4 – Ji Hoo, który zaczyna pomagać w trudnych sytuacjach. Odmienność od innych dziewcząt i siła Jan Di sprawia, że podejsci Jun Pyo do niej się zmienia i on zaczyna czuć do niej coś więcej, ale ona już ma kogoś, koga darzy uczuciem…

 

Personal taste (2010)

Jeon Jin Ho – młody architekt, który udaje homoseksualistę, żeby móc zamieszkać z nowo poznaną dziewczyną, Park Gae In. Znajomość ta miała przynieść korzyści Jin Ho. Gae In jest córką znanego architekta i właścicielką perełki architektonicznej, którą wybudował jej ojciec, a Jin Ho chce rozwinąć działalność swojej firmy. I architekturne tajemnice, które wykorzystał ojciec Gae In w budowie rodzinnego domu, miały by mu w tym pomóc. Początki wspólnego mieszkania są trudne. Zapatrzony w siebie Jin Ho jest znany ze swojej obsesji na punkcie czystości, a jego ulubionym zajęciem jest prasowanie. To pomoże mu  w ukrywaniu swoich prawdziwych preferencji. Gae In ufa ludziom bezgranicznie i  bezwarunkowo.  I Jin Ho nie jest wyjątkiem. Jednak jak zareaguje dziewczyna, gdy prawda wyjdzie na zewnątrz i gdy dowie się, że współlokator nie jest gejem i  się w niej zakochał?

 

City hunter (2011)

Lee Yoon Sung  bardzo przystojnie chłopiec i utalentowany absolwent MIT, który jest członkiem krajowego zespołu łączności w Pałacie Prezydenckim. On planuje zemstę na pięciu politykach, którzy byli winni w śmierci jego ojca, w czym wspiera go jego przybrany ojciec Lee Jin Pyo. Po drodze Yoon Sung pomaga wielu ludziom, dzięki czemu otrzymuje przydomek „City Hunter”. Jeszcze przed objęciem pracy w biurze, spotyka Kim Na Na, która jest ochroniarzem córki prezydenta. Ich pierwsze spotkanie będzie bardzo ciekawe i nieordynarne. Czy City Hunter, od lat dziecięcych trenowany przez swojego przyszywanego ojca będzie w stanie zemścić się za morderstwo ojca? I czy wreszcie pozna prawdę o sobie, którą ukrywa przybrany ojciec?

 

The Faith (2012)

 

Yoo Eun Soo jest 33-letnią lekarką, która zrezygnowała z mało opłacalnej chirurgii ogólnej i poszła w  chirurgię plastyczną. Kobieta marzy aby kiedyś otworzyć swoją własną praktykę i szuka bogatego sponsora. Pewnego dnia zostaje ona porwana z 2012 roku do ery Goryeo przez Choia Yeong  który pilnie potrzebował jej umiejętności medycznych. Miała ona uratować życie  rannej królowej Goryeo. Pomiędzy generałem z zamierzchłych czasów a współczesną lekarką pojawia się miłość, która wykracza poza czas i przestrzeń.

 

The heirs (2013)

Jest to historia o młodej i odpowiedzialnej dziewczynie Cha Eun Sang, która musi pracować na swoje utrzymanie i opłaty za szkołę. Przezdziwnym zbiegiem okoliczności spotyka chłopaka, który jest spadkobiorcą największej korporacji w Korei, i zostaje wplątana w rywalizację „młodych, pięknych i bogatych”. Czy spotkanie  z ludźmi z zupełnie innego świata odmieni życie dziewczyny na lepsze?

 

Serial pokazuje życie najbogatszych, najbardziej uprzywilejowanych licealistów w kraju, których życiowym przeznaczeniem jest przejęcie wielkich korporacji, prowadzonych przez ich rodziny. Pomimo wrażenia, że posiadają wszystko, o czym każdy by mógł tylko pomarzyć, ich życie często jest pozbawione miłości.

 

The Legend of the Blue Sea (2016)

Legenda o syrence i oszuście. Shim Chung jest syreną, która odkrywa, że przeniosła się z czasów ery Joseon do współczesności. Syrena zostaje złapana przez Joon Jae Heo’a. Mężczyzna jest bardzo uroczy, ale jest zwykłym oszustem, który to w dodatku jest sobowtórem Kim Moona – szlachcica z dynastii Joseon. Współczesny Joon Jae współpracuje z Jo Nam Doo, który to pomaga Joon Jae’owi stać się genialnym oszustem. Czy zmieni syrenka serce Joon Jae?

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najbardziej Popularny

Copyright © 2018 All rights reserved.Themetf

To Top