Uroda

Marzysz o płaskim brzuchu? Kilka rad i ćwiczeń dla ciebie

Ćwiczenia na brzuch

  1. Zalecenia

Kiedy rozpoczynaz ćwiczenia na mięśnie brzucha musisz pamiętać o zbilansowanej diecie. Pamiętaj, że dieta jest nieodłącznym elementem pracy nad którąkolwiek grupą mięśniową. Tylko dzięki diecie jesteś w stanie poprawić kondycję własnego ciała. Zaniechanie diety wiąże się z marnymi efektami ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Musisz również pamiętać, iż w czasie ćwiczeń na brzuch nie zaleca się spożywania posiłków tuż przed rozpoczęciem treningu. Ciężko pracujące mieśnie brzucha mogą kłaść nacisk na żołądek i powodować problemy z trawieniem. Po jedzeniu musisz odczekać 1 – 2 godziny i dopiero po upływie tego czasu możesz zacząć wykonywanie dobrych ćwiczeń na brzuch.

  1. Pólbrzuszki

Fitness-instruktorzy zalecają, aby regularnie wykonywać proste treningi na brzuch, które mają za zadanie utwardzać i wzmacniać mięśnie tej części ciała.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń na mięśnie brzucha musisz jednak pamiętać, że pełne brzuszki są bardzo dużym obciążeniem dla kręgosłupa lędźwiowego. Dlatego one powinny być zastąpione tak zwanymi półbrzuszkami. Półbrzuszki, nie są ćwiczeniami na mięśnie brzucha mniej efektywnymi niż pełne brzuszki. A dodatkowo, przy ich wykonywaniu zapewniasz komfort kręgosłupowi.

Wykonując półbrzuszki, odrywasz od podłogi tylko głowę i górną część pleców, przy czym dolna część pleców zostaje na podłodze. Bardzo często podnosząc tułów, aktywujemy grupy mięśniowe znajdujące się w okolicach szyi i karku. Nie jest to pożądane, ponieważ powoduje, że mięśnie, na które chcesz faktycznie działać, biorą tylko współudział w wykonywanym ćwiczeniu na mięśnie brzucha. Musisz zatem zwracać uwagę, aby podnosić tułów głównie mięśniami brzucha.

 

  1. Ćwiczenia w domu

Kiedy wykonujesz proste półbrzuszki, działasz głównie na górne partie mięśnia prostego brzucha. Ćwiczenia na brzuch mogą być połączone z inną formą aktywności fizycznej. Kiedy wykonujesz skręty tułowia, oddziałujesz na mięśnie skośne brzucha. Wykonywanie różnego rodzaju brzuszków pozwala całkowicie zadbać o twój gorset mięśniowy w tym obszarze. Poniżej znajduje się plan treningowy na brzuch, który możesz bez problemów samodzielnie wykonywać w domu.

Proste półbrzuszki to dobre ćwiczenia na brzuch. Połóż się na podłodze i ugnij kolana. Twoje stopy powinny mocno opierać się na podłożu. Zegnij łokcie, dłońmi obejmij kark. Wykonuj to ćwiczenie na brzuch w taki sposób, by „ciągnąć” tułów do góry za pomocą mięśni brzucha.

 

Półbrzuszki z unoszeniem nóg w górę też należą do dobrych ćwiczeń na brzuch. Jest to modyfikacja pierwszego ćwiczenia. Połóż się na plecach, dłonie ułóż na karku. Nogi unieś i zegnij w kolanach. Tylko teraz możesz unieść górną część tułowia do góry. Możesz w tym ćwiczeniu na brzuch  jednocześnie też podnosić tułów i opuszczać stopy tuż nad podłogę.

 

Brzuszki z wyprostowanymi nogami w górze. Podczas tego ćwiczenia na brzuch połóż się na plecach, na karku spleć dłonie. Nogi złącz i unieś je do góry w taki sposób, by tworzyły kąt prosty z tułowiem. Lekkim ruchem skrętnym unoś głowę i bark do góry i ciągnij łokieć do przeciwnego kolana.

 

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najbardziej Popularny

Copyright © 2018 All rights reserved.Themetf

To Top