Uroda

Walka z cellulitem wodnym.

Cellulit, nazywany inaczej „skórką pomarańczową”, to problem, z którym zmaga się duża ilość kobiet. Cellulit wodny to efekt nadmiernego gromadzenia się wody w komórkach. Jak zapobiegać jego powstawaniu? Co robić, aby pozbyć się „pomarańczowej skórki”? Skuteczna będzie zmiana diety ograniczająca zatrzymywanie wody w organizmie. Na cellulit pomogą również: masaże, aktywność fizyczna i odpowiednie kosmetyki.

Czym jest cellulit wodny i jakie jego objawy?

Cellulit wodny, zwykle na udach i pośladkach, to efekt nadmiernego gromadzenia się wody i toksyn w komórkach. Komórki tkanki podskórnej gromadząc wodę i toksyny, pęcznieją i tworzą skupiska dające efekt grudek oraz pofałdowań. Cellulit, zarówno wodny, jak i tłuszczowy daje efekt tzw. „skórki pomarańczowej”.

Cellulit wodny pojawia się nawet u kobiet szczupłych, które nie mają nadmiernej tkanki tłuszczowej. Często stanowi dla kobiet źródło kompleksów, przede wszystkim latem, gdy, nosząc krótkie spódnice, spodenki i stroje kąpielowe, odsłania się partie ciała, na których tworzy się skórka pomarańczowa.

Przyczyny cellulitu wodnego.

Do powstawania cellulitu wodnego przyczyniają się:

– siedzący tryb życia. Brak ruchu sprawia, że drenaż wody z tkanek jest niedostateczny;

– nadmiar soli w diecie. Chlorek sodu jest sprzymierzeńcem gromadzenia się wody w organizmie;

– dieta bogata w produkty przetworzone, konserwanty. Jej skutkiem jest zbyt duża ilość toksyn w organizmie;

– noszenie obcisłych spodni oraz butów na wysokim obcasie. To utrudnia odpływ wody z tkanek i prowadzi do gromadzenia się wody w obrębie ud oraz pośladków;

– stosowanie leków sprzyjających zatrzymywaniu wody w organizmie, np. antykoncepcji hormonalnej;

– choroby nerek. Ich efektem jest niedostateczna eliminacja wody i toksyn.

Zatrzymywanie wody w organizmie może być zależne od fazy cyklu miesiączkowego. Efektem może być tu nasilanie cellulitu wodnego tuż przed menstruacją.

Jak pozbyć się cellulitu?

Dobrym sposób na zapobieganie, a także na pozbycie się cellulitu wodnego to ruch. Gromadzeniu się wody sprzyja siedzący tryb życia. Aby pozbyc się nadmiaru wody z organizmu, trzeba prowadzić aktywny tryb życia, uprawiać sport. Warto wykonywać ćwiczenia na nogi i pośladki,uprawiać sporty wodne (pływanie, aqua aerobik).

Następny sposób na pozbycie się cellulitu wodnego to dieta z ograniczeniem soli. Musimy wykluczyć spożywanie produktów przetworzonych, typu fast food, słodyczy. Należy unikać dosalania potraw. Do smaku warto natomiast dodawać zioła (które dodatkowo pomagają w wypłukiwaniu toksyn z organizmu).

Z diety powinno się też wykluczyć kawę, alkohol i słodycze. Walcząc z cellulitem wodnym, powinno się pić dużo wody i naparów ziołowych. Sprawdzą się zioła moczopędne. Osoby zmagające się z problemem cellulitu wodnego powinny rzetelnie dobierać ubranie – zbyt ciasna odzież, a także buty na wysokim obcasie zaburzają krążenie i skutkują zastojem wody.

Jakie są sposoby na cellulit wodny?

W walce z cellulitem ważne jest stosowanie kosmetyków (np. balsamów, olejków). Oferta kosmetyków na cellulit jest szeroka, dlatego, aby wybrać ten najlepszy, należy zwracać uwagę na ich skład i dobierać je tak, żeby były dostosowane do rodzaju cellulitu.

Tak, jak do walki z cellulitem tłuszczowym potrzebne są kosmetyki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej, to do walki z cellulitem wodnym powinno się wybierać preparaty ze składnikami przyspieszającymi drenaż wody i chłonki. Do takich składników należą: wyciąg z ruszczyka kolczastego czy z miłorzębu japońskiego.

W walce z cellulitem wodnym pomogą także masaże. Można je wykonywać samodzielnie w domu (np. za pomocą szorstkiej rękawicy, gąbki lub specjalnego masażera dostępnego w drogeriach, wcierając w ciało balsam lub oliwkę) lub też korzystać z zabiegów w salonach kosmetycznych. Masaże na cellulit mają na celu wspomaganie drenażu wody oraz eliminację toksyn.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najbardziej Popularny

Copyright © 2018 All rights reserved.Themetf

To Top